Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Ksiądz Jerzy Popiełuszko
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 500
Kategorie: Biografie
Cena:

Normalna cena: 39,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 25,94 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

To jedyna pełna opowieść o życiu i śmierci, o kulcie i o cudach błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.
Opowieść o kapłanie, który w czasach przemocy i beznadziei stał się sumieniem Kościoła i narodu. Kiedy inni się bali, on podczas mszy św. za ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu upominał się o prawdę, wolność i solidarność w życiu społecznym. Moc, która w skromnym chłopaku z Białostocczyzny objawiła się w sierpniu 1980 roku, przyciągała wszystkich – od robotników po intelektualistów i artystów, ludzi różnych przekonań, także niewierzących.
Mordercom ks. Jerzego nie udało się Go uciszyć. Dziś kult błogosławionego ks. Popiełuszki rozwija się na całym świecie.
Autorzy książki opisują liczne cuda za sprawą błogosławionego, również medycznie niewytłumaczalne uzdrowienie w 2012 r. François Audelana z Francji, które prawdopodobnie będzie podstawą zbliżającej się kanonizacji ks. Jerzego.
W książce zebrano wszystkie teorie na temat przyczyn porwania oraz czasu i miejsca zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki.
O Autorac?
dr Ewa K. Czaczkowska – historyk, publicystka, wykładowca akademicki. Autorka bestsellerowych książek, w tym: "Siostra Faustyna. Biografia świętej", "Cuda świętej Faustyny", "Kardynał Wyszyński. Biografia". Laureatka prestiżowych nagród, w tym trzech "Feniksów" za publikacje książkowe.
Tomasz Wiścicki – publicysta, redaktor, z wyksztalcenia prawnik i historyk. Autor m.in. wywiadu rzeki z o. Maciejem Ziębą "Biel z dodatkiem czerni".

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381171779
ISBN 978-83-811717-7-9
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 500
Autor Ewa Czaczkowska, Tomasz Wiścicki
Data wydania 13 wrz 2017