Dzielny Lew Eryk cz II

Oto Lew Eryk najdzielniejszy z lwów, którego dzieci znają z anteny MiniMini+. Mały lew stawia czoła nowym trudnym sytuacjom, a pomogą mu w tym odwaga i ciekawość świata. Książeczka wraz zagadkami i kolorowankami z pewnością ucieszy każdego malucha.
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 124
Kategorie: Dla dzieci
Cena:

Normalna cena: 29,99 zł 45% TANIEJ

Special Price 16,49 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Tym razem dzielny lew stawia czoła nowym, trudnym dla każdego maluszka sytuacjom.  Jak poradzić sobie z nudą w deszczowy dzień? To łatwe – wystarczy urządzić koncert! Mały lew przekona się też, czy warto wygrywać za wszelką cenę, czy ważniejsze jest grać fair.

„-Widzieliście, jaki byłem szybki? – Eryk spojrzał na kolegów, ale nikt si nie uśmiechał.
-Eryku nie mogę przyznać ci punktu – wyjaśniła pani Matylda.
-Powinieneś wrócić na metę – przypomniała Małpka.
-Przepraszam, bardzo chciałem wygrać. – Eryk spuścił głowę. Było mu bardzo głupio, że postąpił nieuczciwie.
-Przyjemnie jest wygrywać, ale ważna jest przestrzeganie zasad. Wtedy wszyscy mają równe szanse – tłumaczyła wychowawczyni.
Mały lew zrozumiał dzisiaj, że prawdziwe zwycięstwo daje radość wtedy, kiedy zdobywa się je uczciwie”

Ponadto w życiu Eryka następuje ogromna zmiana - staje się starszym bratem i przekonuje się, że kiedy w rodzinie pojawia się maleństwo, często nie bywa lekko… Bo co zrobić, gdy stale trzeba być cicho i jak poradzić sobie z zazdrością? To proste - wystarczy wymyślić zabawę w supercichego ninję i uświadomić sobie, że lepiej być dużym, przecież małe dzidziusie nie mogą oglądać filmów z rodzicami, ani jeść popcornu, prawda?

Książeczka o Dzielnym Lwie Eryku uczy dzieci współpracy, empatii i tolerancji. Daje wskazówki, jak należy zachowywać się w codziennych, niekiedy trudnych, sytuacjach. Jest też inspiracją do wielu fantastycznych zabaw.

Publikacja pełna jest pięknych obrazków, z których część jest przeznaczona do samodzielnego kolorowania. Dzieci znajdą w niej mnóstwo ciekawych zadań logicznych do rozwiązywania i pouczających historyjek do czytania. Każdy rozdział wzbogacony został o szkicownik i pamiętnik, w których dziecko może opisać lub narysować własne przygody.


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381175227
ISBN 978-83-811752-2-7
Format oprawy 210 x 265 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 124
Autor Praca zbiorowa
Data wydania 18 kwi 2018