Drugie życie

26 maja 2006 roku skończyło się jej życie, to pierwsze. Potem dostała drugie, jak wyrok. Po dziewięciu latach milczenia na temat wypadku Monika Kuszyńska postanowiła opowiedzieć o obu. Spisała ją Katarzyna Przybyszewska. Książka jest niezwykle szczerą i intymną relacją o marzeniach i cieniach sławy, wielkim cierpieniu, sile wiary, a także o miłości, dzięki której dziś może powiedzieć, że jest szczęśliwa.
Wydawnictwo: Edipresse
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320
Cena:

Normalna cena: 39,99 zł 75% TANIEJ

Special Price 9,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Opowieść Moniki zaczyna się w szary, mglisty poranek w dniu wypadku. Pada deszcz. Zespół Varius Manx jedzie na kolejny koncert. Rzeczy dzieją się inaczej niż zwykle, ale nie ma czasu, żeby się nad tym zastanowić. Kierowca prowadzi zbyt szybko. Chwila nieuwagi… Koniec. Przypadek, czy przeznaczenie? Potem jest tylko ból – cierpienie nie do wytrzymania, szpital za szpitalem, kolejne operacje, lata ćwiczeń, „cudowne” zabiegi, które nie przynoszą efektów i powoli dojrzewająca świadomość, że już nic nigdy nie będzie jak dawniej. Ale życie trwa, to drugie.
Jako dziecko Monika Kuszyńska marzyła tylko o śpiewaniu i tym zajmowała się przez większość swojego życia. I jako jedna z niewielu młodych dziewczyn miała to szczęście, że jej marzenie spełniło się. Została piosenkarką i wokalistką zespołu, którego była wierną fanką, odkąd pojawił się na polskiej scenie. Co prawda rzeczywistość różniła się od wyobrażeń, ale nieśmiałej w głębi duszy młodej dziewczynie wydawało się, że tak to musi wyglądać. Nie miała odwagi, by sprzeciwić się swoim idolom. Do swoich wątpliwości nie zawsze  przyznawała się nawet sama przed sobą. O wypadku pisze, że w pewien sposób okazał się dla niej błogosławieństwem, bo wszystko, co wydarzyło się po nim – całe cierpienie, jakie musiała znieść, nadzieje, które musiała porzucić i przede wszystkim ludzie, których spotkała po drodze – pozwoliło jej dojrzeć i nauczyło jak żyć, by być szczęśliwym.
Powoli zamykałam się w sobie, śpiewałam coraz gorzej i przestawałam czerpać z tego przyjemność. Moja samoocena bardzo spadła i jedyne w co jeszcze wierzyłam, to w swoją urodę, choć i tu zaczęły pojawiać się kompleksy. Przez chwilę zaświtała mi myśl: Tak się dalej nie da. Muszę coś zmienić. Tylko jak? Jak się z tego wyrwać?
Podświadomie krzyczałam do Boga:
- Zrób coś, daj mi jakiś znak! Coś musi się wydarzyć!
I teraz, kiedy leżałam nieruchomo w szpitalnym łóżku i nie wiedziałam co ze mną będzie, dopadła mnie przerażająca myśl.
A może to właśnie ten znak o który błagałam?
Może to odpowiedź od losu na moje wezwanie?
Książka Moniki Kuszyńskiej i Katarzyny Przybyszewskiej jest również swoistym hołdem złożonym ludziom, bez których historia artystki mogłaby potoczyć się inaczej: rodzinie – szczególnie siostrze Marcie, która była z nią przez wszystkie lata rehabilitacji, Wojtkowi Romanowskiemu z Centrum Rehabilitacji Romanowski-Gałuszka w Bielsku-Białej, dziś przyjacielowi rodziny, Madzi i Tomkowi z bydgoskiego szpitala, których historie dodały jej sił, Beacie Bednarz, dzięki której zaśpiewała po raz pierwszy od wypadku, mężowi Kubie Raczyńskiemu i wielu innym osobom spotkanym w czasie terapii i po niej.
Jaką osobą jest Monika Kuszyńska? Z kart książki, strona po stronie, wyłania się postać kobiety dojrzałej i spełnionej, która tragedię potrafiła przekuć w siłę. Znalazła Boga i miłość. Nikogo nie udaje. Nikogo nie oskarża i żyje zgodnie ze słowami piosenki, którą napisała:
 

Nie ma chwili do stracenia,
żyjesz tu i teraz.
Na szukanie szczęścia w innych światach szkoda nas...

Na drodze życia spotykamy różnych ludzi. Wśród nich są tacy, którymi się zachwycamy: piękni, zgrabni, znani, utalentowani. Dzięki nim nasze dni stają się jaśniejsze. Są też ludzie bardzo dobrzy, mądrzy, którzy stają się naszymi autorytetami i pomagają nam – jak drogowskazy – wybierać szlaki.

Ale czasem mamy szczęście poznać kogoś takiego jak Monika Kuszyńska. Ta piękna, delikatna, wspaniała Wokalistka – bez słów, swoim życiem, walką z przeciwnościami losu – pomaga nam w najtrudniejszych sytuacjach. Monika jest moim Skarbem i Lekarstwem. Jej łagodność, siła, cierpliwość oraz uśmiech dają mi siłę. Wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych, że życie zawsze może być piękne, a człowiek niezłomny. Monika to mój Autorytet, najpiękniejsza Gwiazda na moim niebie.

Dziękuję Ci, Moniczko, że jesteś. I codzienne przesyłam Ci moją dymną energię, a także najlepsze myśli. Anna Dymna

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788379452057
ISBN 978-83-794520-5-7
Gatunek biografia, literatura faktu
Format oprawy 140 x 205 mm
Wydawnictwo Edipresse
Liczba stron 320
Autor Monika Kuszyńska, Katarzyna Przybyszewska
O autorze

Monika Kuszyńska - piosenkarka i autorka tekstów, była wokalistka zespołu Varius Manx. W 2006 roku w wyniku wypadku samochodowego została sparaliżowana od pasa w dół. Na scenę wróciła w 2010 roku. 12 czerwca 2012 odbyła się premiera jej pierwszej solowej płyty zatytułowanej Ocalona. W lutym 2013 piosenkarka otrzymała nominację do nagrody Wiktory 2012 w kategorii Gwiazda piosenki i estrady. Reprezentowała Polskę podczas 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Katarzyna Przybyszewska - z wykształcenia prawnik, redaktor naczelna magazynu VIVA!, autorka ponad 200 wywiadów i reportaży.

 

Data wydania 4 lis 2015