Detektyw Łodyga cz II

Niezawodny Detektyw Łodyga doskonale znany dzieciom z anteny Minimini+ tym razem rozwiązuje arcyciekawe zagadki z dziedziny fizyki.
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 124
Kategorie: Dla dzieci
Cena:

Normalna cena: 29,99 zł 45% TANIEJ

Special Price 16,49 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Niezawodny Detektyw Łodyga doskonale znany dzieciom z anteny Minimini+ tym razem rozwiązuje arcyciekawe zagadki z dziedziny fizyki.


Co to jest elektryczność? Dlaczego magnez przyciąga jedne przedmioty, a innych nie? Czy można zważyć powietrze? Oliwka, Antek i Hania chcą dowiedzieć się wszystkiego. Poprzez pomysłowe doświadczenia Łodyga zmierzy się z każdym wyzwaniem. Jeżeli dzieci zasypują Was codziennie mnóstwem pytań, w tej książeczce znajdziecie odpowiedzi na wiele z nich. Maluchy dowiedzą się m.in. co to są odnawialne źródła energii i dlaczego warto z nich korzystać, sprawdzą, czy można zobaczyć dźwięk i nauczą się samodzielnie skonstruować kompas. Książeczka uczy obserwować otaczający nas świat i doceniać jego naturalne skarby.


„Pralka, lodówka czy zmywarka potrzebują energii elektryczne, aby działać. Powstaje ona w wyniku spalania węgla, gazu ziemnego czy ropy naftowej. Jest ich jednak coraz mniej. Na szczęście do produkowania energii możemy wykorzystywać także słońce, wiatr czy wodę, których nigdy nie zabraknie. Mówimy, że to odnawialne źródła energii. Dzisiaj energię produkują na przykład turbiny wiatrowe. Na wysokich masztach mocuje się turbiny wirnika, które siłę wiatru zamieniają na prąd. Wiatr nigdy się nie wyczerpie, a my możemy cieszyć się czystszym powietrzem i otaczającą nas przyrodą.”


Detektyw Łodyga pokazuje, jak za pomocą łatwych doświadczeń można wytłumaczyć dziecku podstawowe prawa fizyki – choćby prawo Archimedesa czy działanie oporu powietrza.


Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu. W każdym znajdziemy historyjkę z życia wziętą, krótkie naukowe wytłumaczenie danego zjawiska i kącik eksperymentalny, w którym proste doświadczenia wpierają i obrazują podjętą tematykę. Nie zabrakło również miejsca na interakcję dziecka z książką – zachęca do tego szkicownik i obrazki pozostawione do samodzielnego kolorowania.


Książeczka z całą pewnością zaciekawi każde dziecko i niejednego dorosłego. Czy jesteście gotowi, aby zamienić swój dom w fizyczne laboratorium?


Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381175234
ISBN 978-83-811752-3-4
Gatunek literatura dla dzieci
Format oprawy 210 x 265 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 124
Autor Opracowanie zbiorowe
Data wydania 18 kwi 2018