Ciałoterapia

Jesteś ważna - dbaj o siebie
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 224
Kategorie: Poradniki
Cena:

Normalna cena: 49,90 zł 45% TANIEJ

Special Price 27,45 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

CIAŁOTERAPIA - zdrowe ciało to Twój największy kapitał


Co najmniej 90 % młodych Polek narzeka na swój wygląd, a jedynie 5% ankietowanych czuje się dobrze nago i w pełni akceptuje swoje ciało – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie WHO. Powód? Niskie poczucie własnej wartości, „pielęgnowane” od pokoleń. Nie mogąc pogodzić się z niedoskonałościami lub stopniowo z upływem czasu, polskie kobiety starają się ze wszystkich sił upiększyć i zatrzymać czas. Zdrowe odżywianie, treningi na siłowni, wizyty u kosmetyczki… Jednocześnie zapominają o profilaktyce zdrowotnej zwłaszcza tych części ciała, które najmniej lubią, bądź których się wręcz wstydzą – a mowa tu o brzuchu i miednicy. Czas to zmienić – apeluje dr Katarzyna Jasiewicz i rozpoczyna przygodę z „Ciałoterapią”.


Dlaczego jedna kobieta lubi swoje ciało, a druga nie? Przychodząc na świat, nie wiesz nawet, czym ono jest. Akceptacji ciała i troski o nie uczysz się od najmłodszych lat. Pierwszym nauczycielem jest matka. Potem inne kobiety, a dopiero po nich mężczyźni. Jest nim też „Ciałoterapia”, książka o sposobach na to, jak zachować ciało w zdrowiu, wydana nakładem EDIPRESSE KSIĄŻKI.


Dr Katarzyna Jasiewicz to lekarz medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem. Na przestrzeni blisko 20 lat kariery zawodowej, dzięki zabiegom medycyny estetycznej, pomogła dziesiątkom tysięcy kobiet poczuć się lepiej we własnej skórze. Wsłuchiwała się w głos tysięcy kobiet, matek i córek, które często zapominały o dbaniu o własne ciało.  Jego zdrowie jest najcenniejszym co posiadamy. Czy nie lepiej cenić je, akceptować i troszczyć się o nie, jak o skarb. Trening do troski o siebie najlepiej zacząć od najmłodszych lat.  Jak postępować, żeby codziennie wpierać własne ciało i nie robić mu krzywdy? Dr Katarzyna Jasiewicz znalazła odpowiedzi na te pytania. W książce CIAŁOTERAPIA zaprasza do świata intymności, zmienia nawyki i uczy wyrozumiałości w stosunku do siebie.


W pierwszej części Ciałoterapii miednica zostaje poddana analizie anatomicznej. Autorka przeprowadza Czytelniczki przez wszystkie etapy metamorfozy miednicy w kontekście dojrzewania – od pokwitania, poprzez dojrzewanie, aż po menopauzę. Znajdziemy tu przydatne porady na temat higieny i profilaktyki – m.in. praktyczne ćwiczenia (można je wykonać swobodnie w zaciszu domowym), a także sposoby na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Dr Jasiewicz nie boi się trudnych tematów – porusza między innymi wstydliwą dla wielu kobiet kwestię wysiłkowego nietrzymania moczu. Wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie problem występujący u seniorów. Schorzenie dotyka ok. 10% populacji (w Polsce jest to ok. 5 mln osób). Według badań wysiłkowe nietrzymanie moczu dotyczy 2 razy częściej kobiet niż mężczyzn, a należy zwrócić uwagę, że jest to problem nie tylko fizyczny, ale i psychiczny. W książce Dr Jasiewicz przekonuje, że na tą dolegliwość zapracowujemy sobie niemalże każdego dnia tylko dlatego, bo nie znamy swojego ciała i postępujemy wbrew niemu np. wybierając złe siodełko rowerowe, czy uprawiając efektywne dla figury, ale szkodliwe dla miednicy sporty. Dlatego w książce czytelniczki znajdą wiele cennych wskazówek na temat tego co warto zmienić w swoim codziennym postępowaniu, aby na długo zachować ciało w pełnym zdrowiu.


Drugą część Ciałoterapii dr Jasiewicz poświęca brzuchowi. Analogicznie – i tu omówione są najczęstsze kwestie związane z mięśniami brzucha (jak je ćwiczyć, jak prawidłowo oddychać, kiedy udać się do lekarza, gdy ból brzucha nie ustaje itd.). Również ta część książki porusza jedną z najważniejszych, typowo kobiecych kwestii, czyli ciążę, poród i połóg. Znajdziemy tu wiele cennych rad, w jaki sposób przygotować brzuch do ciąży, ale także wskazówki na temat radzenia sobie (zarówno psychicznie, jak i fizycznie) z rozstępami, blizną po cesarskim cięciu oraz rozstępem mięśni prostych brzucha.


Ciało nie musi być idealne, aby je lubić. Ale jest lepiej, gdy nie boli i nie sprawia Ci kłopotów. Dbaj o nie, bo nie wymienisz go na nowe, gdy zachoruje. Warto wiedzieć, że możesz poprawiać jego wygląd, ale pamiętaj, że nie musisz – podkreśla autorka.


Ciałoterapia to swoiste kompendium wiedzy na bliskie każdej kobiecie tematy związane ze sferą intymną i nie tylko. Książka jest praktycznym poradnikiem, poświęconym promocji zdrowia, jego profilaktyce i trosce o siebie. Możemy być pewne, że sposób, w jaki będziemy dbać o nasze zdrowie już we wczesnym etapie dojrzewania, zaprocentuje w przyszłości. Ciałoterapia to przede wszystkim książka o tym, jak odpowiednio wcześnie reagować na zmiany zachodzące w organizmie. Skutki wielu takich zmian można z powodzeniem opóźnić, dlatego tak ważne jest, by uważnie obserwować swoje ciało i nie zapominać o tym, że zdrowie ma się tylko jedno.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788381177030
ISBN 978-83-811770-3-0
Format oprawy 165 x 215 mm
Wydawnictwo Edipresse Książki
Liczba stron 224
Autor Katarzyna Jasiewicz
Data wydania 22 sie 2018