Berlin Indigo

W Berlinie zostaje zamordowany polski pisarz, przy którym policja odnajduje maszynopis nieukończonej powieści kryminalnej
Wydawnictwo: Edipresse
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 336
Kategorie: Kryminały
Cena:

Normalna cena: 34,90 zł 77% TANIEJ

Special Price 7,99 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

    W Berlinie zostaje zamordowany polski pisarz, przy którym policja odnajduje maszynopis nieukończonej powieści kryminalnej.

    Krótko potem lekarz sądowy Daniel Eden, współpracujący z prowadzącym śledztwo komisarzem Adlerem, znajduje w swoim samochodzie tajemniczą kobietę.  Początkowo podejrzewa ją o chorobę psychiczną, gdyż Agata utrzymuje, że pochodzi z innej fabuły. W dodatku twierdzi, że Daniel nie jest samodzielnym, wolnym w swoich decyzjach mężczyzną, tylko bohaterem wymyślanym przez jakiegoś twórcę, w pełni od niego zależnym. Jakież jest zdziwienie doktora, gdy imię tej kobiety odnajduje w ostatnich zdaniach nieukończonej powieści w nieznanym mu języku… Rozpoczyna się zaskakująca, pełna zwrotów i nowych zagadek wędrówka obojga – Daniela i Agaty – w poszukiwaniu zabójcy pisarza, będąca w istocie drogą w poszukiwaniu własnej tożsamości.

Informacje o produkcie

Dostępność 24h
EAN 9788379895724
ISBN 978-83-798957-2-4
Gatunek kryminał
Format oprawy 121 x 197 mm
Wydawnictwo Edipresse
Liczba stron 336
Autor Zbigniew Żbikowski
O autorze

od debiutu prozatorskiego w końcu lat siedemdziesiątych do wydania drukiem ponad trzydzieści lat później swojej pierwszej powieści Berlin Blue (2012) pracował głównie jako dziennikarz i redaktor cudzych tekstów. Berlin Indigo to druga pozycja z zaplanowanej przez autora Trychromii berlińskiej. Pisarz wydał też drukiem powieść Transprussia (2013), która w 2015 roku znalazła się w polskim finale Europejskiej Nagrody Literackiej.

Data wydania 12 maj 2015