Amulet

Euforię od katastrofy czasami dzieli tylko jeden krok…
Wydawnictwo: Wydawnictwo Edipresse
Rok wydania: 2019
Kategorie: Obyczajowe
Cena:

Normalna cena: 33,90 zł 35% TANIEJ

Special Price 22,04 zł

Darmowa dostawa przy zamówieniu od 100zł

Opis produktu

Słowa  wyszeptane w noc poślubną przez Marka ukochanej Marcie, wiele kobiet chciałoby usłyszeć, być może wiele przyjęłoby je tylko wzruszeniem ramion, natomiast jej reakcja, zaskoczyła go kompletnie. Nie spodziewał się, że żona odrzuci ten jego specjalny prezent, ze względu na balast… zasad. Czy Marta zdecyduje się opuścić męża i ukochane Kaszuby, tylko na jakiś czas? A co z utraconym do młodego męża zaufaniem? Amulet, nowa powieść Romy J. Fiszer to przepiękna opowieść o miłości i trudnych wyborach, do których człowiek może być zmuszony. A także o szczerości – zwłaszcza względem siebie. Bo prawdziwa miłość potrzebuje prawdy, żarliwości i, jak się okaże… amuletu.


Marta wtulona w męża, resztką sił otworzyła oczy. Zrobiło jej się błogo. Zastanawiała się, co też on mógł jej jeszcze sprezentować, o czym nie powiedział wcześniej. Uniosła się delikatnie na łokciu i lustrowała w szarości zbliżającego się świtu sypialnię, czy czasem w niej czegoś nie ukrył. Boże, cóż to może być? Spojrzała w jego twarz, ale on pokręcił głową. Jej głowa znowu opadła na poduszkę. Była gotowa wysłuchać niespodzianki.

 – To nie żaden kartonik – wyszeptał. – To coś więcej… – dodał tajemniczo. Uśmiechnęła się. – Mam… przeciek… z banku… – kontynuował, cedząc słowa – że kredyt na nasz wspólny biznes został formalnie przyznany.

Z twarzy Marty zniknął uśmiech. Zaspane jeszcze przed momentem oczy otworzyły się szerzej.

– Powstanie jednak ta nasza wymarzona restauracja frutti di mare! Możesz się, kochanie, cieszyć. Biznesplan, który kiedyś ci pokazywałem, a przecież właściwie w części wspólnie go uzgadnialiśmy – poprawił się – jest trafiony. Jesteśmy skazani na sukces!

Marta zmartwiała, nie potrafiła poruszyć żadną kończyną. Nie drgnęła jej ani powieka, ani najmniejszy paluszek. I to nie dlatego, że nie trafił jej się jakiś niespodziewany piękny prezent, ale ponieważ ta informacja była po prostu irracjonalna, szokująca, nieprzystająca do klimatu ich nocy. Zdumiała ją perfidia jej, od wczoraj, męża. Natychmiast przypomniała sobie ostro, że nie tak się umawiali. Nawet mnie nie spytał, co o tym wszystkim sądzę, tylko zdecydował o sprawie zupełnie sam?!(…)


Można by przypuszczać, że kłopoty małżeńskie to jedyny problem, który bohaterka Amuletu musi rozwiązać. Niestety, wkrótce przytrafia jej się kolejne nieszczęście, tym razem w Tatrach, w pobliżu Siklawy... Usłyszany jak przez mgłę miły głos ratownika przekona ją jednak, że życie się jeszcze nie skończyło, a góry nie nadają się do porachunków, tylko do przeży-wa-nia. Czy piękno polskich gór ukoi jej serce? Czy da szansę trwającemu zaledwie jeden dzień małżeństwu? I czy otrzymany od ratownika, w chwili wielkiej rozpaczy, amulet, zapewni szczęśliwe zakończenie jej historii?


Zatoka Pucka, zwana przez Kaszubów Małym Morzem, oraz Tatry są scenerią, w której przyjdzie Marcie te dylematy rozwiązać. Boleśnie dotknięta, zapatrzona w malownicze nadmorskie pejzaże i baśniowe górskie krajobrazy, zasłuchana w Dwie tęsknoty zespołu Krywań będzie musiała stawić czoła przeciwnościom losu. Pojawi się przed nią wiele trudnych wyborów. Na szczęście ma kilku wspaniałych przyjaciół i… amulet na miłość.


Roma J. Fiszer konsekwentnie i niestrudzenie dzieli się w książkach swoją wielką miłością do kaszubskiej historii i przyrody. W Amulecie z wielkim uczuciem i dogłębną znajomością tematu przybliża dzieje Zatoki Puckiej, zwanej przez Kaszubów Małym Morzem, a także problemy, z jakimi borykają się tamtejsi rybacy i ekolodzy. Za to niespodzianką dla wielu czytelników będzie wyprawa w… Tatry. Nie sposób nie ulec urokowi opisanych z wielką czułością przez autorkę pejzaży. Czytając historię Marty, podążając z nią górskimi ścieżkami i przełęczami, niejedna czytelniczka zatęskni za przygodą, spakuje plecak i wyruszy na szlak.

 

Informacje o produkcie

EAN 88602000143
Gatunek literatura obyczajowa
Dostępność 24h
Lektor Kinga Suchan
Autor Roma J. Fiszer
O autorze Roma J. Fiszer – emerytka, poznanianka z urodzenia, Kaszubka z wyboru. Całe życie zawodowe związana z radiokomunikacją, w tym ponad 20 lat jako pracownik naukowo-badawczy. Mimo technicznego wykształcenia posiada głęboką duszę artystyczną. O tym, że wreszcie zaczęła pisać, zdecydował wypadek drogowy sprzed kilku lat. Jej debiutancka powieść „Kilka godzin do szczęścia” z 2016r. ujrzała światło dzienne dzięki uporowi córki. Kolejne części tej czterotomowej poznańsko-kaszubskiej sagi, a także następne cztery książki, stały się bestsellerami sprzedażowymi. W swoich powieściach osadzonych w czasach współczesnych, ocala z pietyzmem od zapomnienia wszystko to, co na Kaszubach najpiękniejsze, sięgając także bardzo często do trudnych czasów z historii regionu i Polski. Aktualnie pracuje nad kolejnymi powieściami, których akcja niezmiennie toczyć się będzie głównie na ukochanych Kaszubach, w tym w jej Gdyni.
Długość 10h 16m
Wydawnictwo Wydawnictwo Edipresse
Data wydania 1 lip 2020